ОСОБЛИВОСТІ УДОБРЕННЯ КАРТОПЛІ. КРОК 1.
Осіннє внесення добрив і сидерація ділянки в достатній мірі забезпечать ранню картоплю поживними речовинами.
Мінеральні добрива вносять розкидним способом і локально під час садіння бульб або під час передпосадкової підготовки грунту.
Добрива вносять у грунт, відхилення від заданої глибини загортання не повинно перевищувати 15-20%. Період між розкиданням і загортанням добрив сягає не більш ніж 12 год. Кращі результати забезпечують гранульовані добрива у вигляді комплексних мінеральних добрив
Jiva NPK 7:18:27+10(SO3)+0,25Zn+0,25B
Jiva NPK 7:21:21+10(SO3)+0,25Zn+0,25B.
Ефект від локального внесення отримують в основному за рахунок фосфору, калійні хлорвмісні добрива шкодять посівам через підвищений вміст хлору.
При внесенні оптимальних доз добрив на запланований врожай необхідно враховувати агрохімічний аналіз грунту. У кожному конкретному випадку ці норми уточнюють. Застосування добрив з урахуванням агрохімічних властивостей грунту сприяє підвищенню їх ефективності на 20% і більше. За низького рівня забезпечення грунту елементами живлення дози збільшують на 30%.
Застосування високих доз азоту призводить до посиленого наростання бадилля картоплі, тому період нагромадження врожаю подовжується на більш пізній термін, дозрівання бульб затримується. Вплив фосфорних добрив протилежна дії азотних, вони впливають на пришвидшення розвитку і дозрівання картоплі. Калійні добрива прискорюють накопичення і дозрівання бульб. Тому на збільшення доз фосфорних і калійних добрив сильніше реагують пізньостиглі сорти.
ОСОБЛИВОСТІ УДОБРЕННЯ КАРТОПЛІ. КРОК 2.
При посадці середніх і пізніх сортів з подовженим терміном вегетації, картопля підгодовують в наступні фази або періоди розвитку:
- масових сходів при блідо-зеленому листі,
- бутонізації,
- масового цвітіння.Підживлення проводять у вигляді розчинів або сухими формами добрив під полив.
Основну частку елементів кущ картоплі отримує ще на стадії росту бадилля. Коли кущ починає цвісти, близько 50-60% основних елементів вже засвоєно і позакореневе підживлення буде менш ефективною. Оптимальний термін внесення добрив – початок утворення бутонів.
Підживлення в період масових сходів краще провести мінеральним добривом Jiva MIX 20-20-20+ME.
ОСОБЛИВОСТІ УДОБРЕННЯ КАРТОПЛІ. КРОК 3.
У фазу масової бутонізації картопля потребує калій, фосфор і мікроелементи. У цей період прискорить розвиток рослин підживлення калійними і фосфорними добривами і деревною золою. Можна підживлювати змішаним розчином для позакореневого підживлення.
Картопля досить чутлива до наявності таких мікроелементів як кальцій, марганець, бор, сірка, залізо, цинк. Тому також важливо мати інформацію про наявність цих елементів у ґрунті та покривати їх нестачу фоліарним внесенням чи безпосереднім внесенням у ґрунт.
ОСОБЛИВОСТІ УДОБРЕННЯ КАРТОПЛІ. КРОК 4.
У фазу масового цвітіння картоплю підживлюють фосфорно-калійними добривами та добривами з високим вмістом бору. На даному етапі відбувається збільшення маси бульб та покращення показників їх якості.
Для цього підживлення рекомендуємо застосовувати мікродобриво Jiva BOR 20%.
В фазі "кінець цвітіння" варто використовувати добриво, яке містить в своєму складі багато калію, який має важливе значення під час росту бульб. Калій стимулює утворення крохмалю та збільшує стійкість бульб проти пошкоджень, знижує вміст розчинних вуглеводів, підвищує лежкість бульб. Саме таким добривом є Jiva MIX 5-10-40+ME..
Впровадивши комплексну програму позакореневого підживлення з використанням добрив торгової марки Jiva (Жива) , ви обов'язково отримаєте кількісну та якісну прибавку врожаю картоплі.
ПОЛИВ КАРТОПЛІ.
У посушливих районах картоплю поливають 3-4 рази на місяць. У районах з достатніми опадами в залежності від групи (ранній, середній, пізній) проводять 1-3 полива за всю вегетацію.
Несвоєчасно проведений полив різко знижує врожайність. Бульби бувають дрібними, м'якоть тверда, несмачна. Визначити термін поливу просто.
Якщо почало в'янути нижнє листя на кущі – потрібен полив.
Занурте долоню в грунт біля куща. Якщо грунт долоні на підлогу сухий, полив необхідний негайно. При цьому норма повинна становити не менше 5-6 л/кущ.
У разі пересихання грунту полив ведуть безпосередньо під кущ без напору, щоб не розмити грунт. Зазвичай поливають плантації картоплі по борознах між рядами.
Більше інформації в нашій групі в cоцмережі https://www.facebook.com/Jiva.npk.ua