МЕНЮ

Нут

Рекомендації по вирощуванні
МІНЕРАЛЬНЕ ЖИВЛЕННЯ НУТУ. КРОК 1.
Дослідження, проведені в різних ґрунтово-кліматичних зонах, свідчать, що найбільший ефект від застосування мінеральних добрив отримують при внесенні від 30 до 60 кг азоту, до 90 — фосфору та 90 кг діючої речовини калію. Дозу кожного виду добрив необхідно узгоджувати із вмістом цих елементів у ґрунті.
Для ефективнішої фіксації біологічного азоту, особливо в господарствах, де нут вирощується вперше, потрібно його насіння перед сівбою обробити нітрагіном.
Виявлено, що внесення фосфорних добрив у ґрунт (Р60) стимулює утворення бульбочок на коренях нуту. Це відбувається за рахунок більш інтенсивного утворення аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ), яка бере активну участь у цьому процесі. Так, відмічається, що внесення азотних добрив призводить до пригнічення фіксації азоту.
При цьому простежується наступна закономірність: чим вище доза застосування азотних добрив, тим повільніше відбувається процес фіксації азоту з
повітря.
Компанія ЖИВА УКРАЇНА рекомендує вносити при посіві комплексні мінеральні добрива Jiva NPK 10-25-20+20(SO3)+1Zn, Jiva NPK 13-25-5+10(SO3)+0,5Zn або Jiva NPK 20-32-0+15(SO3)+1Zn з високим вмістом водорозчинного фосфору в нормі від 70-150 кг/га.

МІНЕРАЛЬНЕ ЖИВЛЕННЯ НУТУ. КРОК 2.
Потреба в азоті при сприятливих умовах рослини нуту задовольняють завдяки азотфіксації. Внесення азоту затримує або пригнічує розвиток бульбочкових бактерій і знижує їх нітрагіназную активність.
Застосування фосфорно-калійних добрив значно збільшує врожайність цієї культури.
Зокрема, перше позакореневе підживлення проводять з появою 3-5 листків.
Дане підживлення сприяє розвитку кореневої системи, посиленню дії азотофіксаторів, закладці максимальної кількості продуктивних пагонів, формуванню та підвищенню. стійкості до хвороб.
Компанія ЖИВА УКРАЇНА рекомендує в період 3-5 листків використовувати добриво Jiva MIX 10-30-10+ME.

МІНЕРАЛЬНЕ ЖИВЛЕННЯ НУТУ. КРОК 3.
Проблему повного забезпечення рослин доступними формами макро- і мікроелементів в процесі вегетації можна вирішити шляхом застосування в системі живлення нуту багатокомпонентних хелатних позакореневих добрив типу Jiva MIX та Jiva COMBO, які характеризуються досить високим коефіцієнтом засвоєння елементів живлення.
Внесення мікродобрив для нуту можна поєднувати з невеликою кількістю карбаміду (5-10 кг у фізичній масі), це стимулює ріст рослин без порушення фіксації азоту.
За допомогою позакореневих підживлень цими добривами, рослини нуту забезпечуються всіма необхідними елементами живлення в збалансованому співвідношенні, в результаті чого стимулюються біохімічні процеси в рослинах, сприяє повній реалізації їх потенційної врожайності.
Застосування цих добрив підвищує толерантність рослин нуту до стресових факторів, які виникають в результаті дії пестицидів, несприятливих погодних умов (посухи, різких перепадів температур повітря), грибних і бактеріальних хвороб тощо. У системі удобрення нуту широко практикується також застосування монодобрив, таких як: Jiva BOR 20% (20 % діючої речовини Бору).
Обприскування посівів нуту регуляторами росту забезпечує високу ефективність у фазі бутонізації.
Обприскування посівів регуляторами росту доцільно поєднувати з внесенням пестицидів в бакових сумішах, а також з внесенням рідких комплексних добрив та мікроелементів

МІНЕРАЛЬНЕ ЖИВЛЕННЯ НУТУ. КРОК 4.
На пізніх етапах репродуктивного розвитку, у фазу формування бобів у зв'язку з початком відтоку поживних речовин з листя в насіння нут різко знижує активність кореневої системи.
Позакореневі підживлення добривом Jiva MIX в цей період продовжують термін функціонування фотосинтетичного апарату, сприяють накопиченню біомаси та як результат, підвищенню врожайності.
Крім того в кінці репродуктивної стадії розвитку для покращення наливу насіння та стимулювання реутилізації поживних речовин до бобів варто застосовувати концентроване калійне добриво з мікроелементами Jiva MIX 10-5-40+ME..

Більше інформації в нашій групі в cоцмережі https://www.facebook.com/Jiva.npk.ua
ПРОДУКЦІЯ
Оберіть потрібні добрива
ДОБРИВА
ДОБРИВА
ДОБРИВА
Отримайте консультацію агронома
Наші спеціалісти допоможуть обрати найефективніше добриво для Ваших потреб
Натиснувши кнопку ви погоджуєтесь на використання особистих даних