МЕНЮ

Морква

Рекомендації по вирощуванні

ВНЕСЕННЯ ДОБРИВ В ПРОЦЕСІ ВИРОЩУВАННЯ МОРКВИ ????- КРОК 1.
Протягом вегетативного періоду роблять мінімум дві підгодівлі. Для пізніх сортів - краще три.
Які добрива для моркви треба застосовувати? Найбільш вимоглива моркву до вмісту в ґрунті калію, менше - до азоту і фосфору. При внесенні калійних добрив краще використовувати комплекси з низьким вмістом хлору. Рекомендуємо вносити по листу???? Jiva MIX 10-5-40+ME
Добре відгукується морква???? на магній і натрій.
Азотні ????️добрива вносять з обережністю. При надлишку цього елемента відбувається ослаблення кореневої системи, бадилля стає слабким. Коренеплід гілкується, погіршуються його смакові якості, псуються показники зберігання.
Коренеплід дуже чутливий до концентрації ґрунтового розчину. Тому всі прикореневі підживлення проводять в рідкому ????вигляді, проливаючи міжряддя.
Для першої підгодівлі моркви витрачають близько 150 г мінеральних добрив на кв.м., в тому числі: калійних - 60 г, азотних - 50 г, фосфорних - 40 м.

ВНЕСЕННЯ ДОБРИВ В ПРОЦЕСІ ВИРОЩУВАННЯ МОРКВИ ????- КРОК 2.
Наступну підгодівлю роблять через два-три тижні після першої, підтримуючи активне зростання рослини ????. В цей період можна робити прикореневе підживлення СУЛЬФАТОМ КАЛІЮ.
Також можна здійснювати підгодівлю за такою схемою. Через місяць після сходів проливають міжряддя розчином добрив. Повторюють через 2-3 тижні.
При використанні комплексних добрив віддають переваги концентратів з високим вмістом натрію, сірки і бору (Jiva MIX та Jiva Bor).
Для пізніх сортів проводять третю підгодівлю без азотистих добрив в період активного росту коренеплоду (Jiva MIX).
Добре проводити внесення мінеральних сумішей після дощу ☔або глибокого поливу ????

ОСОБЛИВОСТІ ПОЛИВУ МОРКВИ ????
З одного боку, морква спокійно переносить посуху☀️, а з іншого боку, при цьому волокна коренеплодів набувають жорстку дерев'янисту структуру і врожай втрачає смакові якості. Надлишковий полив???? теж шкідливий: бадилля починає надмірно активно розростатися, а зростання самих коренеплодів сповільнюється. Тому поливати моркву треба регулярно і помірно.
При сонячній і теплій погоді достатньо поливати 1-2 рази на тиждень.
З того моменту, як стартує фаза формування коренеплодів, поливати можна 1 раз на тиждень, по 10 літрів на 1 м².
Приблизно через 60-70 днів з моменту сходів коренева система рослини доходить до такої глибини, на якій морква може черпати додаткову вологу з глибоких ґрунтових шарів, а значить не так сильно потребує поливу.
Важливою умовою при поливі морки є рівень ph та жорсткості води.

ЧОМУ МОЖЕ ГІРЧИТИ МОКВА ?????
Навіть солодкі сорти моркви можуть гірчити і мати абсолютно неїстівну м'якоть. Але тут завжди є пояснення. Причин гіркоти в моркви небагато і їх легко попередити вчасно.
Морквяна муха???? не тільки псує смак коренеплоду, але також і його зовнішній вигляд. Для того, щоб вирішити проблему, необхідно вчасно обприскувати рослини при перших ознаках появи шкідника. Уражені коренеплоди не варто вживати в їжу, їх краще викинути.
При вирощуванні другого покоління моркви з насіння, зібраного з гібридів f1, отримані плоди абсолютно втрачають материнські якості і можуть мати гірку, суху м'якоть.
Будь-які грибкові хвороби псують смак коренеплодів і їх зовнішні якості.
Соланін може накопичуватися в коренеплодах протягом усього часу, поки його верхівку (частину коренеплоду), видно на поверхні грядки. Ця речовина робить коренеплоди гіркими, а у великих кількостях є небезпечною для організму людини☝️. Тому, як тільки починає проступати на поверхні грядки верхівка коренеплоду моркви, її необхідно підгортати землею.

Більше інформації в нашій групі в cоцмережі https://www.facebook.com/Jiva.npk.ua

ПРОДУКЦІЯ
Оберіть потрібні добрива
ДОБРИВА
ДОБРИВА
ДОБРИВА
Отримайте консультацію агронома
Наші спеціалісти допоможуть обрати найефективніше добриво для Ваших потреб
Натиснувши кнопку ви погоджуєтесь на використання особистих даних
Отримайте консультацію агронома
Наші спеціалісти допоможуть обрати найефективніше добриво для Ваших потреб
Натиснувши кнопку ви погоджуєтесь на використання особистих даних